30 March 2009
Één keurmerk voor kleine goede doelen niet haalbaar

Het Centraal Bureau Fondsenwerving (CBF) enerzijds en het Instituut voor Sponsoring en Fondsenwerving (ISF) en de Stichting Nationale Goede Doelen Test (SNGDT) anderzijds zijn deze week niet tot overeenstemming gekomen over een keurmerk voor kleine goede doelen onder CBF vlag. Dit heeft tot gevolg dat het ISF en de SNGDT begin april het Keurmerk voor Goede Doelen zullen lanceren. Het CBF bereidt een eigen CBF-Certificaat voor kleine goede doelen voor.

Sinds 1995 bestaat het CBF-Keur voor  fondsenwervende instellingen en kansspelbegunstigden. De Belastingdienst heeft circa 30.000 Algemeen Nut Beogende Instellingen geregistreerd, waaronder fondsenwervende instellingen, ziekenhuizen, vermogensfondsen en kerkelijke instellingen.  In 2005 hebben CBF en ISF een poging gedaan om te komen tot de ontwikkeling van een keurmerk voor kleine goede doelen. Na onverenigbaarheid van meningen over de invulling en criteria is door ISF de conclusie getrokken dat zij hun medewerking moest beëindigen. Het CBF heeft dit initiatief verder ontwikkeld tot het CBF-Certificaat voor kleine goede doelen.

Daar de behoefte aan een keurmerk voor (alle) goede doelen in de achterban van ISF onverminderd groot was, is het ISF eind 2007 een samenwerking met de SNGDT aangegaan om een keurmerk voor alle goede doelen te ontwikkelen. Dit Keurmerk Goede Doelen is eind deze maand gereed.

Het ISF, de SNGDT en het CBF zijn het eens over het feit dat het op het eerste gezicht niet in het belang van donateurs is als er verschillende keurmerken naast elkaar komen. Om dit te voorkomen zijn het ISF, de SNGDT en het CBF sinds de zomer van 2008 weer met elkaar in gesprek. Helaas hebben ook deze gesprekken, ondanks bemiddeling van derden, niet tot het gewenste resultaat geleid. CBF, eigenaar van het CBF-Keur, stelt zich op het standpunt dat de naam CBF niet  verbonden kan worden  aan dit nieuwe initiatief van ISF en SNGDT. Het ISF en de SNGDT zijn van mening dat er ook andere wegen naar Rome leiden.

URL/BRON:

Persbericht ISF


   

« terug naar nieuwsoverzicht