11 May 2010
Beerprikkelende Dag van de Beer

Op zaterdag 15 mei organiseert Alertis, stichting voor beer- en natuurbescherming, in Ouwehands Dierenpark Rhenen de eerste Dag van de Beer van het jaar 2010. Van 11.00 tot 16.00 uur vinden rondom Het Berenbos ‘beerachtige’ activiteiten plaats voor relaties van Alertis en overige dierentuinbezoekers. Alertis, initiatiefnemer van Het Berenbos in Rhenen, zet zich in voor een beter leven voor beren in gevangenschap en in het wild.

Met het oog op de landelijk verkiezingen in juni houdt Alertis in de middag Politiek Café. Bekende landelijke en lokale politici van o.a. CDA en Partij voor de Dieren, gaan onder leiding van Wouter Helmer (directeur stichting ARK) in debat over beer-  en natuurbescherming, de mogelijke terugkeer van grote carnivoren in Nederland en nog veel meer ‘beerprikkelende’ zaken. Vanzelfsprekend staan medewerkers en vrijwilligers van Alertis de hele dag klaar om allerhande informatie te verstrekken over de projecten die de stichting steunt en de beren in Het Berenbos. De creatieve bezoeker kan een eigen Berenbutton maken of een Turks berenbroodje bakken. Jonge berevrienden die de tien vragen over roofdieren het beste beantwoorden maken kans op deelname aan de Carnivoren-quiz met leuke prijzen! Het programma wordt, voor de laatste keer in Ouwehands Dierenpark, beremuzikaal aangekleed door Heer Krokodaris en Valderie.

Alertis
In de afgelopen 15 jaar heeft de stichting veel beren die onder dieronvriendelijke  omstandigheden leefden kunnen helpen. Een aantal van hen heeft een veilig onderkomen gekregen in Het Berenbos in Rhenen. Denk maar aan Mackenzie, de dansbeer uit Bosnië, Mascha de beer uit het Russisch Staatscircus en Dadon, de beer uit Moskou die optredens op een fietsje gekleed in een jurkje verzorgde. Alertis zet zich sinds de oprichting in voor beren in nood, en zal dat blijven doen.
 
Het is ook belangrijk om de beer in zijn eigen natuur te beschermen. Beren kunnen een bedreiging vormen voor schaapskuddes, boomgaarden en bijenkorven en ze komen op menselijk afval af. Alertis ondersteunt mensen, die in dezelfde gebieden wonen als waar beren leven, door ze bijvoorbeeld herdershonden en elektrisch hekwerk te geven. Ook stimuleert Alertis de productie en het gebruik van zogenaamde ‘bear-proof’ afvalbakken. Door dit soort maatregelen komen beren niet te dicht bij mensen, worden gevaarlijke situaties voorkomen en lopen de beren minder risico om gedood te worden.
Voor meer informatie en een volledig programma-overzicht, zie www.alertis.nl

URL/BRON:

Persbericht Alertis


   

« terug naar nieuwsoverzicht